Pühapäev, 6. detsember 2015

ÖKOKUUSKEDE PEALETUNG

Paikäsi tuli kaltsukast: "Ma poleks arvanudki, et nii kerge vaevaga leian kaltsukast täpselt sobiva rohelise kampsuni, poest lõngana poleks küll raatsinud osta."
Haaras siis käärid ja kukkus seda lammutama. Vahtisin juhmi näoga kuidas käsi muudkui lõngajuppe hunnikusse ladus: "Nendest tulevad kuused."
Minu ehmunud mjäu peale tõstis Paikäsi pea: "Kuule, sa ei pea iga aasta kuuseehteid lõhkuma ja vat nende kuuskede otsa sa ronida ka ei saa!"

Kui kuuskede tegemiseks läks siis šaboteerisin seda tegevust igati. "Mis mõttes ei tule päris kuuske!", ei suutnud ma uskuda. Igastahes andsin endast parima, et Paikätt närvi ajada. Tirisin lõngakera, ajasin liimipurgi ümber, pärlikarbil hoidsin ka pilku peal.Üritasin ka lauda koristada, aga kahe päeva lõpuks selgus, et see kõik oli asjatu vaev.
Vähemalt lubati mul nimepanemisel kaasa nurruda. Paikäsi pakkus nime ja mina siis kas nurrusin heakskiitvalt või urisesin halvaks panevalt.

Saage tuttavaks.Loomulikud sinikad ilma peksa saamata ehk vennad Sinised.*Tibi Roosa ehtis kuusepuud ehk Barbie Girl.*Punased jõhvikad lumises rabas ehk Lumemari.*Tsirkus alati jääb ehk Piip ja Tuut.*Punamütsikesed kükitavad kuuse sees ehk Lihtsalt Punamütsike.*Elu on lill ehk Punane on punane. *Vipid on kutsutud lavale ehk Staar.*Mõni mumm summ-summ ehk emme Mumm.*Tüütuse (Paikäe väike sugulane) isiklik kuusepuu ehk Juudi jõulupuu *Õnneks on osa perekonnast Ökokuusk leidnud endale uued kasuvanemad.
Kui Sina tahad, et  ma saaks jõuludel ikka puu otsa ronida ja käpaga kuuseehteid sudida, siis anna teada, et oled mõnest puukesest huvitatud ja kirjuta meile.
Päästke mind Ökokuuskede pealetungist!

4 kommentaari:

 1. Vahvad kuused ja lahe lugemine :D

  VastaKustuta
 2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 3. Toredad kassifoto seeriad. Ootan lisa.
  Nende kuusekeste alla saab head ja paremat ära peita. Seega kõiki ei tasu külapeale saata. :)

  VastaKustuta